Przeglądarka bez reklam na Androida!


Pewnie wielu z Was korzysta z wtyczki Adblock Plus w celu blokowania wkurzających reklam. Jest to jedno z najpopularniejszych rozszerzeń przeglądarek internetowych takich jak Mozilla Firefox, czy Google Chrome. Firma Eyeo, posunęła się dalej, tworząc przeglądarkę Internetową. Adblock Browser for Android – bo o nim mowa – to przeglądarka, która automatycznie blokuje wszelkiego rodzaju irytujące reklamy. 

Aktualnie przeglądarka na platformę Android jest w wersji beta. Po uruchomieniu przeglądarki Adblock Plus domyślnie blokuje reklam, co skutecznie przyśpiesza szybkość przeglądania stron internetowych, a także przekłada się na minimalnie wydłużony czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu baterii.

Przeglądarka internetowa od Eyeo oparta jest na silniku stosowanym w mobilnym Firefoxie, jednak nie obsługuje synchronizacji Mozilli.

adblock_browser_android[1]

Póki co, pierwsze komentarze jej użytkowników są pozytywne.

Niestety przeglądarka ta nie jest jeszcze dostępna w polskim Sklepie Play, społeczność betatesterów znajduje się pod tym linkiem. Dziwne, że autorzy nie zadbali o dodatkowe opcje kontroli blokowanych reklam, które są w dostępnych już od dawna wtyczkach, między innymi do Firefoxa…

 

 

Wczejszy wpis Polski mini telefon dla dzieci
Następny wpis Android M - następca Lollipopa