PORADNIK DOTYCZĄCY ZMIANY SOFTU Z k310i na w200 ! Poradnik znalazłem w sieci, przetestowałem i u mojego kolegi działa! Wiesz że Ty przerabiasz swój telefon NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody, które wyrządzisz w swoim telefonie. Zapamietaj !
Pamiętaj także, żeby wykonywać wszystko DOKŁADNIE tak samo jak w opisie. Ja coś pomieszałem za pierwszym razem i mi nie wyszło.
Wbrew wielu wcześniejszym przypuszczeniom okazuje się, że przeróbka K310i na W200i jest możliwa. Co więcej nie
potrzeba do tego żadnych zaawansowanych narzędzi. Wystarczy do tego oprogramowanie ściągnięte z internetu oraz
standardowy kabel do transmisji danych DCU-60.
Otrzymujemy:
-27MB wewnętrznej pamięci telefonu
-działający aparat, dla przypomnienia po przeróbce K310i@K510i nie działa
-funkcje walkman
-flash menu
-lepsza jakość dźwięku
Nie dostaniemy:
-radia
-slotu pamięci, co jest raczej oczywiste
Niestety nie można przyciszać muzyki, rozmowy, zmniejszać jasności zdjęć, ponieważ nie ma do tego przycisku, W200i takowy posiada. Użytkownicy zagranicznych for internetowych pracują nad odpowiednim patchem.
Potrzebne będą:
- program setool2 lite v1.07
- W200_R4HA014_FS_CENT_EUROPE_RED52 -
Kod:
RapidShare: Easy Filehosting W200_R4HA014_MAIN_GENERIC_ME_RED52 r11;
Kod:
RapidShare: Easy Filehosting Melinda_Generic_CDA102737_2_R1A_GENERIC_CENT_EUROP E -
Kod:
RapidShare: Easy Filehosting SeTool2 lite -
Kod:
RapidShare: Easy Filehosting Pliki rozpakowujemy w dowolnym miejscu.
Uwaga!: Przed rozpoczęciem flashowania zalecam wykonanie kopii zapasowej plików znajdujących sie w telefonie.
Ponieważ zostaną one usunięte. Konieczna będzie także wyjęcie karty SIM z telefonu.
Step 1
Uruchamiamy SeTool'a:
Z listy wybieramy K310
Klikamy na r0;Read GDFSr1;
Podłączamy telefon do kabla USB z wciśniętym C
Step 2
Program wyświetli komunikat aby odłączyć telefon, wyjąć i włożyć baterię.
Po wykonaniu tych czynności klikamy na r0;Readyr1;
Podłączamy telefon do kabla USB z wciśniętym C, po pewnym czasie w folderze SeTool'a pojawi się kopia GDFS'a.
Odłączmy kabel, wyjmujemy i wkładamy baterię
Step 3
W Files klikamy na ADD i dodajemy plik FS od W200i, ma on rozszerzenie .fbn
W MISC klikając na trzy kropki dodajemy plik z customizacją(CDA) musi on być w formacie zip.
Klikamy na FLASH
Teraz ponownie odłączmy kabel, wyjmujemy i wkładamy baterię, klikamy na READY
Podłączamy telefon do kabla USB z wciśniętym C
Po około 4 minutach zobaczymy komunikat READY, odłączamy kabel, wyjmujemy i wkładamy baterię
Klikamy na CLEAR
Step 4
W Files klikamy na ADD i dodajemy plik MAIN
Klikamy na FLASH
Podłączamy telefon do kabla USB z wciśniętym C, po pewnym czasie zobaczymy komunikat r0
ETACH CABLE FROM PHONEr30;r1;
trzeba ponownie odłączyć telefon, wyjąć i włożyć baterię.
Po wykonaniu tych czynności klikamy na r0;Readyr1;
Podłączamy telefon do kabla USB z wciśniętym C
Step 5
Odłączamy kabel, wyjmujemy baterię, wkładamy kartę SIM i baterię, uruchamiamy telefon i po chwili cieszymy się
W200i(prawie).
Teraz na podsumowanie co w ogóle to dało:
Wszystko to co ma W200i ma teraz nasz k310i.
- Pamięć się powiększa naprawde, testowałem i działa. Z 15Mb mamy tyle ile W200i czyli 27Mb
- Dźwięk jest jakby głośniejszy ale podgłoszonej muzyki nie da się przyciszać...
- Działają motywy "Flash" co wygląda bardzo przyjemnie
- Jest język Polski
- Możemy słuchać muzyki bez konieczności włączania telefonu
- Ku mojemu zdziwieniu ta operacja NIE zdejmuje SIMlocka z naszego telefonu...
Instalacja Sterowników FlashUSB
Bywa tak że po podłączeniu telefonu do komputera trzymając klawisz "C" nie wykrywa go komputer, w takim przypadku potrzebna będzie instalacja odpowiednich sterowników.
Step 1. Odłączyć tel od kompa
Step 2. Pobieramy sterownik USB Flash
Kod:
RapidShare: Easy Filehosting , rozpakowujemy go np. do C:sterySE
Step 3. Podłączamy telefon do kompa (oczywiscie wylaczony i trzymajac klawisz C)
Step 4. W okienku o sterowniki zaznaczasz ze sam podasz lokalizacje, dalej podajesz sciezke do katalogu C:sterySE i instalujesz.
Powrót do K310i ?
Może się zdarzyć, że ktoś będzie chciał powrócić do starego dobrego k310i.Osobiście nie widzę w tym sensu bo nie dość, że W200i ma więcej pamięci to w dodatku menu lepiej wygląda. Oczywiście jest taka możliwość, a nawet dwie
Pierwszym sposobem jest oczywiście ściągnięcie z sieci odpowiednich plików MAIN, FS, CDA tyle że do K310i i wgranie ich tak samo jak wgrywaliśmy softa od W200i.
Drugim sposobem na przywrócenie k310i jest po prostu SEUS, którego opis znajdziecie tu :
Kod:
Kod:
http://www.k310i.org/topics107/sony-...ice-vt2571.htm Ta metoda przywracania nie była jeszcze testowana!
Oczywiście oznajmiam, że TRACI SIĘ GWARANCJĘ po zmianie softa na w200i i nawet przywrócenie go do k310i w razie uszkodzenia nie daje pełnej gwarancji że serwis telefon przyjmie. Są serwisy, w których telefon jest dokładnie sprawdzany a są też i takie które po prostu naprawiają telefon nie zważając na nic Także od Ciebie zależy na jaki serwis trafisz