Podsłuch telefonów bezprzewodowych

Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Rozmowy telefoniczne za pomocą domowych telefonów bezprzewodowych mogą być bardzo łatwe do podsłuchania. Jeśli ktoś zamierza prowadzić poufne rozmowy, raczej nie powinien korzystać z urządzeń bazujących na technologii DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunication) – - możliwy atak został zaprezentowany w Berlinie podczas konferencji 25. konferencji Chaos Communication Congress (25C3) w Berlinie.
Okazuje się, że można go przeprowadzić w domowych warunkach za pomocą zmodyfikowanej i kosztującej około 30 dolarów karty VoIP do laptopa oraz notebooka z systemem Linux, czytamy w serwisie Hacking.pl.
Specjaliści ds. bezpieczeństwa, Erik Tews z Politechniki w Darmstadt, wraz z kolegami – Ralfem-Philippem Wienmannem i Matthiasem Wenzelem, zmodyfikowali (sprzętowo i programowo) kartę PCMCIA ComOnAir, a następnie podłączyli ją do laptopa, uzyskując w ten sposób sniffer.
Zestaw taki umożliwiał podsłuchiwanie rozmów prowadzonych za pośrednictwem DECT, jeśli nie zostanie aktywowana funkcja szyfrowania.
Więcej na temat 25C3:


(ź) hacking.pl
 
Ostatnio edytowany przez moderatora:
Status
Temat zamknięty, nie można pisać w nim odpowiedzi.
Top