Koniec z opłatami roamingowymi na terenie Unii Europejskiej!


Roaming - koniec wysokich cen w UE

Parlament Europejski zatwierdził zmiany. Od kwietnia 2016 r. zapłacimy dużo mniej, a od 15 czerwca 2017 opłaty roamingowe znikną. To właśnie one powodowały wysokie ceny połączeń zagranicznych.

Większość europosłów jest niesamowicie zadowolona z udanych negocjacji. Uważają, że zniesienie opłat roamingowych to niesamowite osiągnięcie, które jest kolejnym krokiem w integracji europejskiej.

Europosłowie zapewniają, że usługodawcy nie stracą na nowych przepisach, gdyż zmiany zakładają zapewnienie im warunków bezpiecznego inwestowania.

Po wprowadzeniu nowych przepisów, od kwietnia 2016 r. za minutę połączenia z zagranicą zapłacimy mniej niż 5 eurocentów, a za SMS-a 2 eurocenty.
1 megabajt przesłanych danych będzie nas kosztował maksymalnie 5 eurocentów. To właśnie wysokie koszty połączeń internetowych najczęściej przyprawiały turystów o ból głowy, gdy otrzymywali rachunek po powrocie z zagranicznych podróży.

Od czerwca 2017 r. za wszelkie tego typu usługi w całej Unii zapłacimy tyle samo co w kraju.

Jest tylko jedno ograniczenie:

Operator będzie mógł nałożyć dodatkowe koszty na klienta, jeśli będzie nieustannie korzystał z telefonu za granicą i przekraczał dopuszczalne limity.

 

źródło: tvn24

Wczejszy wpis Malware w smartfonach chińskich producentów
Następny wpis Awaria sieci Orange

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *