Przeniesienia numeru komórkowego – raport za rok 2016


Przeniesienie numeru telefonu

W ubiegłym roku 2016 pomiędzy operatorami przeniesiono 1,8 mln numerów. Ogromna ilość migracji świadczy wyraźnie o tym, że zmiana sieci z zachowaniem swojego numeru nie jest trudną operacją. Dzięki niej możemy skorzystać z usług operatora, która oferuje korzystniejszą dla nas usługę GSM przy jednoczesnym zachowaniu dotychczasowego numeru.

W podziale na Dawcę („Oddał numer”) i Biorcę („Przyjął numer”) sytuacja w 2016 roku wyglądała następująco:

przeniesienie numeru u operatora

Pełen raport od UKE został załączony na końcu wiadomości.

Play dalej zyskuje, T-Mobile traci najwięcej

Najgorzej wypada T-Mobile, którego użytkownicy masowo opuszczają, sytuacja może się jeszcze bardziej zaostrzyć po ostatnich informacjach o karze 15 mln złotych jaką nałożył na tego operatora UOKiK za pobieranie opłat bez skody konsumenta.

Po takiej wpadce T-Mobile powinniśmy się spodziewać się dalszych promocji i atrakcyjniejszych oraz bardziej przejrzystych (bez zbędnych kruczków i ukrytych opłat) ofert u tego operatora. To jedyny sposób na zatrzymanie klientów i przyciągniecie nowych. W przeciwnym wypadku T-Mobile dalej będzie tracił.

Pełen raport za przeniesienia numeru w roku 2016

źródło: raport przenoszenia numerów w sieciach ruchomych (MNP) 2016 roku https://www.uke.gov.pl/prezes-uke-udostepnia-raporty-przeniesienia-numerow-w-2016-r-21173, https://www.uke.gov.pl/files/?id_plik=25342

Wczejszy wpis 15 mln zł kary dla T-mobile
Następny wpis Koniec roamingu w Unii Europejskiej

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *