Udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym prosto z Map Google


Dzielenie się lokalizacją w Mapach Google

Dziś Google zaprezentowało nową funkcję w Mapach Google: dzielenie się lokalizacją w czasie rzeczywistym.

Nowa opcja może się przydać przede wszystkim w kontaktach ze znajomymi, np. gdy odwiedzamy ich w miejscu, którego nie znamy. Wystarczy, że wybranej osobie udostępnimy naszą aktualną lokalizacje, pozwalajac tym samym na łatwe zlokalizowanie nas. Oprócz wyboru znajomego sami ustalamy czas, przez jaki będziemy dzielić się z nim informacjami o naszej lokalizacji. Udostępnianie możemy w każdej chwili przerwać.

Udostępnianie swojego położenia znajomym

Ponadto korzystając z nawigacji Google będziemy mogli udostępnić swoją aktualną pozycję wraz z naszym celem i postępem podróży. Znajomi, którzy otrzymają informację o naszej lokalizacji zobaczą też przewidywany czas jaki zajmie nam dotarcie do miejsca docelowego. Po dotarciu na miejsce udostępnianie lokalizacji zostanie zakończone.

Zapowiadana funkcja udostępniania lokalizacji ma być wkrótce dostępna dla użytkowników urządzeń z systemem Android i iOS, a udostępnioną lokalizację oprócz aplikacji dedykowanych na wspomniane wcześniej systemy będzie można podglądać na mapach w mobilnej i desktopowej przeglądarce.

Udostępnianie lokalizacji w Mapach Google

Idea udostępniania lokalizacji nie jest niczym nowym, na Androidzie występowała wcześniej w aplikacji Google Latitude, która w późniejszym czasie została zintegrowana z Google+ (ktoś z tego w ogóle korzysta?). Użytkownicy urządzeń z iOS, którzy nie chcą dzielić się swoim położeniem z Google mogą korzystać z aplikacji “Znajdź moich znajomych”. Ponadto istnieje wiele zewnętrznych serwisów i aplikacji służących do pokazywania lokalizacji, jednak zintegrowanie tej funkcji z Mapami sprawi, że będą one jeszcze bardziej funkcjonalne 🙂

 

źródło: https://blog.google/

Wczejszy wpis Koniec roamingu w Unii Europejskiej
Następny wpis Wysokie kary za nielegalne wzmacniacze GSM

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *